Mozaikowy murall zdjęciowy

Najbardziej niezwykła atrakcja - dowolnej wielkości ścianka, na której goście przyklejają zdjęcia z fotobudki, Instagrama, Twitter'a, formularza web, telefonu lub eventowego fotografa, ujawniając ukryty obraz.
Mozaika na event / fotomozaika to gwarantowany efekt wow !

Msx Main2

Foto mozaika - murall mozaikowy ze zdjęć

Gwarantowany efekt WOW!

Co to jest

Msx Urzadzenie2

Mosaix to foto mozaika - najbardziej niezwykła, aktywna atrakcja multimedialna dla gości wszelkiego rodzaju eventów jaką kiedykolwiek znajdziesz! Dowolnej wielkości ściana z nadrukowaną ponumerowaną kratką, gdzie goście mają za zadanie nakleić swoje zdjęcie samoprzylepne pochodzące ze stojącej obok fotobudki, opublikowane samodzielnie na Instagramie, zrobione przez eventowego fotografa lub pochodzące z innych źródeł (Twitter, formularz web, archiwum Klienta lub dysk w chmurze). W miarę przybywania kolejnych zdjęć z całości wyłania się wcześniej zadany obraz niespodzianka (zdjęcie, logotyp, napis). Mozaika na event - efekt WOW murowany!

Mosaix występuje również w wersji cyfrowej - jako animacja 3D wyświetlana na dowolnym nośniku, np. ekranie diodowym lub online. Więcej 

Jak to działa

Najpierw przed eventem

Wybieramy zdjęcie główne mozaiki

Określamy zdjęcie, które zostanie utworzone ze wszystkich pojedynczych kafelków zdjęciowych. Może to być dowolna grafika: fotografia, napis, logotyp lub połączenie ich wszystkich - w dowolnych proporcjach obrazu. Im obraz mniej oczywisty i bardziej złożony - tym większy efekt niespodzianki do samego końca.

Biorąc pod uwagę efekt niespodzianki, atrakcja nadaje się idealnie do publicznych inauguracji nowych znaków, logotypów, produktów, sloganów, strategii i biznesowych planów, gdyż na koniec tworzy się z całości fenomenalna foto mozaika. Oczywiście tak samo atrakcja nadaje się na wszelkie inne okazje opisane dalej.

Potem, jeszcze przed eventem

Decydujemy o wielkości finalnej mozaiki

Mozaika może mieć dowolną wielkość fizyczną.
Podajemy kilka przykładowych standardowych rozmiarów:
Mała - ok. 500 kafelków i wymiary ~125x80cm
Średnia - ok. 1000 kafelków i wymiary ~200x125cm
Duża - ok. 2000 kafelków i wymiary ~300x170cm
Ogromna - ponad 4000 kafelków i wymiary ~500x200cm
Każdy pojedynczy kafelek ma wymiary 5x5cm lub 7,5x7,5cm.

Orientacja mozaiki też może być dowolna:
pozioma, kwadratowa lub pionowa (jednak nie wyższa niż 200cm).

Jeśli chcesz zorientować się w możliwych innych formatach, skorzystaj z naszego kalkulatora wielkości mozaiki.

Pwm Mala2
Pwm Duza2
Pwm Srednia2
Pwm Ogromna2
Mosaix - foto mozaika / murall mozaikowy / mozaika na event

A już na samym evencie najpierw

Robimy zdjęcie - w fotobudce

Mosaix pobiera zdjęcia ze stojącej obok fotobudki, z której goście korzystają jak z osobnej atrakcji. Mosaix jest dostarczany wraz z magicznym fotolustrem Reflecto lub fotobudką green screen Fot.On.
Z lustra lub fotobudki goście normalnie otrzymują wydruki papierowe i mogą wysłać sobie zdjęcie na email.

Możemy też dodać inne źródła - np. interaktywny ekran graficzny Go.Touch, gdzie goście tworzyliby ręcznie różne grafiki, napisy i przerabiane zdjęcia.

Dodatkowo możemy wykorzystać swoje smartfony

Robimy zdjęcie selfie:
Instagram, Twitter, formularz web oraz email

Goście mogą robić zdjęcia samodzielnie smarfonem i publikować je na Instagramie (ew. Twitter) z ogłoszonym eventowym #hashtagiem, wysyłać je za pośrednictwem dedykowanego formularz online lub wysłać na podany adres email jako załącznik. Wszystkie te zdjęcia mogą być moderowane.

Mosaix - foto mozaika / murall mozaikowy / mozaika na event
Mosaix - foto mozaika / murall mozaikowy / mozaika na event

Jest jeszcze jedna opcja zdjęciowa

Fotograf eventowy

Mobilny fotograf eventowy może robić gościom zdjęcia w całej przestrzeni wydarzenia, zapraszając do fotograficznej zabawy, przekazując nam te zdjęcia co jakiś czas, a my uwzględnimy je na mozaice.

Ale są też inne źródła zdjęć

Pliki z chmury lub archiwum zdjęć

Mozaika może wykorzystywać pliki zdjęciowe pobierane z dysków chmurowych (Google Drive, Dropbox, OneDrive), w których zdjęcia te mogą być umieszczane z wielu różnych miejsc. Możemy też wykorzystać paczkę zdjęć przekazaną nam przez Klienta przed eventem - np. zdjęcia z wcześniejszych eventów lub jakiekolwiek inne.

Mosaix Cloud Usb
Mosaix - foto mozaika / murall mozaikowy / mozaika na event

Wydruki zdjęć w formie naklejek

Urządzenie, w zależności od konfiguracji, drukuje pobierane zdjęcia z w/w źródeł od razu lub po chwili w formie naklejek 5x5cm (ew. mogą być większe), odpowiednio modyfikując każde zdjęcia pod kątem kolorystyki i dopasowując je do idealnego miejsca na całej mozaice, przyporządkowując mu odpowiadający na ściance numer.
W urządzeniu można ustawić różne parametry jak stopień przezroczystości zdjęć (wybór między lepszą widocznością zdjęć cząstkowych lub finalnego obrazu całej mozaiki), stopień losowości umiejscowienia zdjęć, czy stopień koloryzacji (zmiany kolorystycznej zdjęć źródłowych kolorem zdjęcia głównego).

Naklejanie zdjęć na mozaice

Każdy gość, który ma zrobione zdjęcie ma za zadanie nakleić je na ścianie mozaikowej w odpowiadającym mu miejscu (na podstawie numeru pola).
Pozostałe zdjęcia nakleja nasza ekipa.

Msx Process 5 V2
Mosaix - foto mozaika / murall mozaikowy / mozaika na event

Z mozaiki wyłania się obraz

W miarę przybywania kolejnych zdjęć na ściance z całości zaczyna się wyłaniać wcześniej zdefiniowany obraz - może to być zdjęcie, logotyp, napis lub dowolna inna grafika. Dzięki temu osiągamy efekt niespodzianki, a przez całą zabawę prawdziwy efekt WOW!
Urządzenie posiada algorytmy, które gwarantują zakończenie mozaiki na czas - w razie zbyt małej ilości zdjęć źrółowych przychodzących w czasie imprezy, zaczyna ono dodrukowywać duplikaty istniejących zdjęć. Dzięki temu mozaika zawsze będzie skończona na czas!
Na koniec powstaje fenomenalna foto mozaika.

Mozaika cyfrowa

Częścią stanowiska na evencie jest ekran na którym wyświetlana jest mozaika w wersji cyfrowej. Do wyboru są dwie opcje:

  • cyfrowa mozaika 2D - na chwilę przybliżane są pojedyncze najnowsze zdjęcia + można mozaikę przysuwać i przybliżać, a nawet odwracać zdjęcia na drugą stronę, gdzie ukazują się informacje przekazane przez dedykowany formularz online (Imię, Email, Tytuł, Wiadomość);
  • cyfrowa mozaika 3D - czyli specjalna animacja 3D z tworzenia mozaiki, która zmienia się w czasie rzeczywistym pokazując poszczególne zdjęcia, jak i aktualny stan całej mozaiki.

Dodatkowo animację tę można wyświetlić na innych nośnikach obrazu w przestrzeni eventu, a nawet można ją opublikować na stronie www (jak tę poniżej)!

W szczególności można na evencie wykorzystać tylko wersję cyfrową mozaiki wyświetlając ją na dużym ekranie lub tylko online. Wszystko zależy od rodzaju wydarzenia i jego celu.

Wersja 2D

Wersja 3D

Mega Mozaika

Organizujesz event składający się z serii wydarzeń? Weź mozaikę na kolejny poziom i wykorzystaj serię mniejszych mozaiek by na koniec stworzyć jedną wielką Mega Mozaikę. Może to być mozaika fizyczna złożona na koniec kampanii z poszczególnych elementów tworzonych na pojedynczych wydarzeniach serii - lub może to być tworzona w czasie rzeczywistym mega mozaika cyfrowa ze zdjęć przesyłanych z poszczególnych wydarzeń i na żywo dostępna online. Twoja kampania może nabrać w ten sposób wyjątkowego rozmachu!

Prezentowana mozaika składa się z 8192 kafelków (128x64) i jest złożona z 8 osobnych mozaiek o wielkości 1024 kafelków (32x32). Przy kafelkach o wielkości 5x5cm daje to całkowity rozmiar 640x320cm.

Możliwe zastosowania

Mosaix nadaje się na każdy event. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów i inspiracji:

Imprezy firmowe i integracyjne

Eventy gdzie spotykają się ludzie, którzy się znają są doskonałą okazją do integracji podczas wszelkiej zabawy. Angażująca i integrująca atrakcja zdjęciowa jest pełną śmiechu wciągającą zabawą, nie wymagającą tyle śmiałości, co inne atrakcje na imprezę.
Mozaika na event - doskonałe emocje gwarantowane!

Targi

Udział w targach dla firmy to najczęściej okazja do promocji własnej marki i produktów w środowisku branżowym. Stworzenie stoiska, które przyciągnie uczestników to często klucz do udanego biznesu. Mosaix z całą pewnością jest wielkim magnesem dla targowych gości i szansą dla wystawcy na tłum przy stoisku.

Konferencje

Eventy takie jak konferencje to miejsce spotkań setek, a czasem tysięcy uczestników. W przerwach goście często chcą się zrelaksować od dawki otrzymanej informacji merytorycznej i oprócz kawy często chcą skorzystać z różnych atrakcji. To doskonała okazja dla organizatora, aby zaangażować ich do wyjątkowej zabawy z Mosaix'em, aby wspólnie stworzyli finalny obraz ze zdjęć uczestników - foto mozaika.

Centra Handlowe

Takie miejsca jak Centra Handlowe często organizują wydarzenia promocyjne dla gości i klientów. Mosaix jest atrakcją, która doskonale wpisuje się w potrzeby centrów handlowych - atrakcja jest mocno przyciągająca uwagę, angażująca, nadająca się do wielowymiarowej promocji, pozwala wykorzystywać konkursy i ogólnie tworzyć efekt wow.

Imprezy PR'owe

Promocja nowego produktu firmy to często niezwykle ważne medialnie wydarzenie. Mosaix doskonale sprawdzi się na takich imprezach jako atrakcja pozwalająca skupić uwagę uczestników na odkrywaniu promowanego, nowego produktu, finalizując go wielkim efektem wow!

Wesela

Ślub i wesele to często jedne z najważniejszych momentów w naszym życiu. Mosaix będzie idealnym rozwiązaniem na takie wydarzenia, angażując gości w integrującą i wciągającą zabawę zdjęciową w tworzeniu niezapomnianej pamiątki dla Państwa Młodych.

Funkcjonalność

landscape_icon

Dowolny obraz główny (zdjęcie, logo, napis, grafika)

image_icon

Zdjęcia na zielonym tle (zamiana tła ze zdjęcia na fragment obrazu głównego)

camera_icon

Fotobudka w komplecie (2 atrakcje w 1) - do wyboru Fot.On lub Reflecto

Roaming Photographer Icon

Mobilny fotograf - robi zdjęcia poza miejscem atrakcji

email_icon

Zdjęcia z emaila - pobieranie zdjęć wysyłanych przez gości na określony email

instagram_icon

Integracja z Instagramem – ładowanie zdjęć z określonym #hashtagiem

Electronic Ico

Mozaika w wersji fizycznej lub tylko elektronicznej

Animation Msx Ico

Animacja 3D tworzonej mozaiki na dużym ekranie

full_screen_icon

Mozaika dowolnej wielkości - od kilkuset do kilku tysięcy kafelków

8k Icon

Finalny plik mozaiki w bardzo wysokiej rozdzielczości

Cloud Storage Icon

Możliwość pobierania zdjęć z chmurowych dysków

Msx Archive Icon

Możliwość ładowania zdjęć archiwalnych przekazanych przed eventem

Website Icon

Możliwość umieszczenia animacji mozaiki na dowolnej stronie www

competition_ico

Konkursy - możliwość uruchomienia konkursu (oznaczone kafelki wygrywają)

Question Icon

Efekt niespodzianki - goście nie wiedzą jaki będzie obraz finalny

Multichannel Icon

Wielokanałowość - goście robią zdjęcia w różnych częściach eventu

Outside Ico

Możliwość zaangażowania uczestników poza eventem (poprzez #hashtagi i emaile)

time_icon

Gwarancja ukończenia mozaiki na czas (system w razie potrzeby dodrukowuje duplikaty)

print_icon

Wydruki końcowych zdjęć (fotobudka)

email_icon

Wysyłka zdjęć na email (fotobudka)

datacollect_icon

Zbieranie danych użytkownika (adresy email - fotobudka)

facebook_icon

Publikacja zdjęć w mediach społecznościowych (fotobudka)

usb_icon

Zbiorcze nagranie wszystkich zdjęć dla organizatora (USB, CD lub online)

Branding

Każde doświadczenie z Mosaix może być unikalne. Możemy przygotować dla Państwa dedykowany branding, a Wasze logo i grafika mogą pojawić się na:

Mosaix - foto mozaika / murall mozaikowy / mozaika na event

Na zdjęciu głównym mozaiki

Mosaix - foto mozaika / murall mozaikowy / mozaika na event

Na wydrukach z fotobudki

Mosaix - foto mozaika / murall mozaikowy / mozaika na event

Na ekranach użytkownika w fotobudce

Mosaix - foto mozaika / murall mozaikowy / mozaika na event

W wiadomości email wysyłającej zdjęcia z fotobudki

Mosaix - foto mozaika / murall mozaikowy / mozaika na event

Na urządzeniu

Mosaix - foto mozaika / murall mozaikowy / mozaika na event

Na koszulkach obsługi

Wymagania techniczne

Aby Mosaix mógł spełnić swoje zadanie potrzebne są:

Miejsce
Mosaix - foto mozaika / murall mozaikowy / mozaika na event

Samo urządzenie zajmuje powierzchnię 4x2m (wys. 2m) + fotobudka: lustro 2x1m lub fotobudka green screen 3x3m.
W przypadku bardzo dużych wielkości mozaika wymagać będzie większej przestrzeni na długość.

Warunki oświetleniowe
Mosaix - foto mozaika / murall mozaikowy / mozaika na event

Wskazane jest, aby miejsce ustawienia urządzenia nie znajdowało się w świetle słonecznym lub innym mocnym (sztucznym) oświetleniu, w szczególności bezpośrednim (reflektor).

Prąd
Mosaix - foto mozaika / murall mozaikowy / mozaika na event

Potrzebne jest zwykłe zasilanie 230V/2000W.

Logistyka

Przepustowość
group_icon

W zależności od konfiguracji z atrakcji może skorzystać nawet 200 osób na godzinę. Przy uruchomieniu wielu kanałów zbierania zdjęć może to być jeszcze więcej.

Transport
minivan_icon

Jesteśmy z Warszawy jednak dojeżdżamy wszędzie.

Montaż / demontaż
wrench_icon

Potrzebujemy ok. półtorej godziny na montaż i tyle samo na demontaż urządzenia.

Godziny pracy i gotowość
time_icon

Możemy zakończyć montaż przed czasem pełnej gotowości. Demontaż najczęściej odbywa się zaraz po zakończeniu zabawy.

Galeria

Dołącz do nas

© 2019 Imprero
Stworzone z    przez